مرا قبتهای بعد از عمل جراحی زیبایی ابرو

دکتر صمد غیاثی

جراح و متخصص گوش، حلق، بینی، سر و گردن

دوره تکمیلی جراحی پلاستیک بینی و صورت جراحی بیماریهای گوش

از دانشگاههای کالیفرنیا و هاروارد آمریکا، زوریخ سوئیس، اژه ترکیه، هنگ کنگ، اینسبوریای ایتالیا، آمستردام هلند و تهران

 

MoragebatBorow

 

مرا قبتهای بعد از عمل جراحی زیبایی ابرو (بالا بردن ابرو)

-         بعد از جراحی هنگام خواب بهتر است سر خود را روی بالش شیب دار قرار دهید. اگر در بستر همچنان بیدار می مانید، پاهای خود را در هر ساعت 4-5 بار باز و بسته کنید. هنگام برخاستن از رختخواب برای رفتن به دستشویی حتماً از شخص دیگری کمک بگیرید بخصوص اگر چشمهایتان پف کرده اند.

-         از کیسه یخ (یخ خرد شده) برای کاهش تورم ناحیه جراحی و پلکها به مدت 72 ساعت استفاده کنید. با این روش از میزان تورم کاسته خواهد شد.

-         تا 72 ساعت از انجام هر نوع فعالیت شدید دوری کنید. در هر حال بهتر است که از بستر برخیزید و روی صندلی بنشینید.

-          اگر احساس ناراحتی و اضطراب می کنید، هر 6-4 ساعت یکبار از داروی ضد درد استفاده کنید. بهتر است دارو را همراه با ژله، کراکر یا غذای نرم دیگری بخورید. اگر دردی ندارید نیازی به استفاده از دارو نیست.

-         روز جراحی یک رژیم غذایی سبک ایده ال است. با مصرف مایعات شروع کنید و بتدریج با خوردن سوپ و ژله ادامه دهید. از روز بعد می توانید رژیم غذایی نرم و معمولی خود را از سر بگیرید.

-         انتظار کمی تورم در ناحیه چشم ها و صورت پس از جراحی می رود. در صورت بروز تورم حاد در یک طرف صورت و گردن که کاملاً برجسته تر از طرف دیگر است یا وجود درد که با داروهای ضد درد تسکین نمی یابد فوراً با دکتر غیاثی تماس بگیرید.

-         در صورت داشتن خشکی چشم از قطره اشک مصنوعی برای حفظ رطوبت چشمها استفاده کنید.

-         باقی بانداژ سر را می توانید 48-24 پس از جراحی باز کنید و موهای خود را بشورید. موهای خود را با شامپو بچه بشورید. موهارا به آرامی و با کف دست بمالید و کاملا آبکشی کنید تا تمام کف شامپو خارج شود. پس از شستشو های متوالی پماد و مواد جمع شده در لای موها کاملا از بین می رود. از مصرف اسپری مو تا زمان برداشته شدن بخیه ها خودداری کنید. از کرم مرطوب کننده صورت می توانید استفاده کنید.

-         گیره ها طی 10-7 روز برداشته می شوند. دکتر غیاثی از این گیره ها جهت کاهش ریزش مو بخاطر وارد آمدن فشار بر فولیکول مو استفاده می کند.

-         از فعالیت شدید بدنی به مدت 3 هفته خودداری کنید (ضربان قلب را زیر 100 ضربه در دقیقه حفظ کنید و اجسام سنگین تر از 5 کیلوگرم بلند نکنید). پس از هفته دوم به آرامی میزان فعالیت بدنی خود را افزایش دهید تا بتوانید به وضعیت عادی خود در پایان هفته سوم برگردید.

  دستورالعملهای کلی پس از عمل جراحی

-         آبریزش و خشکی چشم ها معمولاً پس از عمل جراحی ابرو رخ می دهد. پس از فروکش کردن تورم در چند روز اول جراحی، این عارضه نیز برطرف می شود.

-         تا چند روز پس از جراحی سردرد خفیفی ممکن است وجود داشته باشد که طبیعی است. کشیدگی در ناحیه ابرو نیز امری نرمال پس از جراحی است که ممکن است مانع بسته شدن کامل پلکها شود. با گذشت زمان کشیدگی کمتر خواهد شد.

-         استفاده از لنزهای طبی تنها پس از برگشتن حالت عادی به چشم ها و رفع شدن قسمت عمده ای از تورم و پفی چشمها ممکن است. این زمان حدود 5-4 روز پس از جراحی است.

-         حس کشیدگی و بیحس در ناحیه پیشانی تا چندین ماه بعد از جراحی وجود خواهد داشت. این مشکل به مرور رفع شده و تا 6 ماه به حالت عادی خود برمیگردد.

-         طی دوره نقاهت و بهبودی محل برش جراحی نسبت به نور خورشید بسیار حساس است. از قرار گرفتن زیر نور آفتاب خودداری و به مدت 6 ماه از کرمهای ضد آفتاب با درجه محافظت 15 یا بالاتر حاوی محافظت کننده های AVU وBVUاستفاده کنید.

-         دارو های خود را طبق دستورالعمل و به بطور منظم مصرف کنید.

-         در صورت بروز تهوع، استفراغ، بثورات جلدی، تنگی نفس و اسهال پس از مصرف داروها با مطب تماس بگیرید.

-         در صورت داشتن تب (بالاتر از38 درجه)، قرمزی یا درد در محل برش جراحی، بلافاصله با مطب تماس بگیرید.

-         احتمال ریزش موقتی مو در ناحیه برش جراحی وجود دارد. در اکثر موارد این عارضه موقتی بوده که بخاطر وارد شدن صدمه به فولیکهای مو عارض می شود و طی 6-4 ماه برطرف می گردد.

-         بعد از چکاپ های (ویزیت) اولیه، ملاقاتهای بعدی با دکتر غیاثی بسیار حائز اهمیتند. قرار ملاقاتهای بعدی جهت پیگیری و ضعیت شما در آخر هفته سوم، هفته ششم، ماه ششم و یک سال  خواهد بود.

-         جهت تنظیم قرار ملاقاتهای خود با مطب 17 شهریور به شماره تلفن +98-41-3556-5758 و یا مطب ولیعصر به شماره تلفن+98-41-3329-0881تماس بگیرید.

-         در صورت داشتن هر گونه سؤال و موارد اورژانسی لطفا با دکتر غیاثی تماس بگیرید. بعد از ساعات کاری و تعطیلات با بیمارستانی که بستری شده بودید تماس بکیرید.

آدرس ایمیل:ghiasis2000 @yahoo.com

آدرس وب سایت:www.samadghiasi.com

آدرس مطب (روزهای فرد): آذربایجان شرقی، تبریز، کوی ولیعصر، تقاطع شهریار و پروین اعتصامی، روبروی قنادی پاک، ساختمان پزشکان، طبقه 9

تلفن- فاکس: +98-41-33290881

آدرس مطب (روزهای زوج): آذربایجان شرقی، تبریز، 17 شهریور جدید، جنب آموزش و پرورش ناحیه 2، طبقه 4

تلفن- فاکس: +98-41-35565758