مرا قبتهای بعد عمل جراحی زیبایی چانه

دکتر صمد غیاثی

جراح و متخصص گوش، حلق، بینی، سر و گردن

دوره تکمیلی جراحی پلاستیک بینی و صورت جراحی بیماریهای گوش

از دانشگاههای کالیفرنیا و هاروارد آمریکا، زوریخ سوئیس، اژه ترکیه، هنگ کنگ، اینسبوریای ایتالیا، آمستردام هلند و تهران

 

 

MoragebatChin

 

مرا قبتهای بعد عمل جراحی زیبایی چانه

-         برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل پس از جراحی هر چه زودتر از رختخواب بپا خیزید. این مسأله بسیار مهم است. برای باز شدن ریه هایتان به طور مرتب در هر ساعت بمدت 20-15 دقیقه نفس عمیق بکشید. هنگام خواب زیر سر خود را حدود 30 درجه (با 2 بالش در زیر سر) بالا تر بگذارید و در حالیکه زانوهای خود را کمی خم کرده اید دراز بکشید.

-         هنگام خواب سر  خود را با استفاده از 2 بالش زیر سر بالا تر نگه دارید. هفته اول پس از جراحی حرکات صورت (خندیدن، صحبت کردن، جویدن و خمیازه کشیدن و غیره) را به حداقل برسانید.

-         از کیسه یخ روی چانه برای کاهش تورم بعد از جراحی به مدت 48 ساعت استفاده کنید.

-         در صورت احساس درد و ناراحتی هر 4-6 ساعت یکبار از داروی ضد درد استفاده کنید. بهتر است دارو را همراه با ژله یا چیزهای نرم دیگر میل کنید. اگر دردی احساس نمی کنید از مصرف دارو خودداری کنید. برای تحت کنترل نگه داشتن درد طی 48-24 اول پس از جراحی، هر 4-3 ساعت داروی ضد درد و ضد اضطراب (آلپرازولام) مصرف کنید

-         بعد از جراحی یک رژیم غذایی سبک ایده ال است. با مصرف مایعات شروع کنید و بتدریج با خوردن سوپ و ژله ادامه دهید. پنج روز بعد می توانید رژیم غذایی نرم و معمولی خود را از سر بگیرید. بلافاصله بعد از جراحی یک رژیم غذایی سبک (فقط مایعات) شروع کنید و از روز بعد با غذاهای نرم و معمولی ادامه دهید. تا زمان بهبودی کامل  و به مدت 6 هفته از خوردن غذاهایی که نیاز به حرکت بیش از حد لب  دارند مانند سیب و ذرت و غیره اجتناب کنید.

-         برای شستشوی دهان از دهانشویه کلرکس ( کلر هگزیدین)، تجویز شده توسط دکتر غیاثی استفاده نمایید.

-         سیگار نکشید. این مسأله را جدی بگیرید

-         می توانید فعالیت عادی و روزانه خود را بتدریج و از اواخر هفته سوم از سر بگیرید اما از فعالیت شدید(که باعث افزایش ضربان قلب به بیش از 100 ضربه در دقیقه می شود) تا 1 هفته دیگر خودداری کنید. در طول 3 هفته اول جراحی از فعالیت شدید بدنی همانند بلند کردن اجسام سنگین تر از 5 کیلوگرم پرهیز کنید.

-         برش جراحی دقیقاً جاییست که ایمپلت در فرورفتگی یا خط تماس لب و لثه داخل دهان قرار داده شده است. برای تثبیت ایمپلنت تا زمان بهبودی چانه باند پیچی می شود. 10-5 روز بعد از جراحی بخیه ها برداشته می شوند و طی دوره زمانی مشابه بخیه های داخل دهانی جذب خواهند شد.

-         با وجود احساس کشیدگی در ناحیه گردن و صورت این مناطق کشیده به نظر نمی آیند (طبیعی به نظر می آیند) و تا هفته ها پس از جراحی بی حس خواهند بود که عادی بود و حس پوست بمرور زمان بر می گردد.

-         وجود کمی تورم در ناحیه گوشها و صورت پس از جراحی. اگر تورم در یک طرف برجسته تر از طرف دیگر بود یا دردی که حس می کنید با داروهای ضد درد تسکین نمی یابد فوراً با دکتر غیاثی تماس بگیرید.

-         بعد از یک یا دو روز می توانید فعالیت خود را از سرگیرید ولی برای تثبیت ایمپلنت و فک در محل طی هفته اول میزان فعالیت خود را کم کنید.

-         در صورت بروز تهوع، استفراغ، بثورات جلدی، تنگی نفس و اسهال پس از مصرف داروها با مطب تماس بگیرید.

-         در صورت داشتن تب (بالاتر از38 درجه)، قرمزی یا درد در محل برش جراحی، بلافاصله با مطب تماس بگیرید.

-         بعد از چکاپ های (ویزیت) اولیه، ملاقاتهای بعدی با دکتر غیاثی بسیار حائز اهمیتند. قرار ملاقاتهای بعدی جهت پیگیری و ضعیت شما در آخر هفته سوم، هفته ششم، ماه ششم و یک سال  خواهد بود.

-         جهت تنظیم قرار ملاقاتهای خود با مطب 17 شهریور به شماره تلفن +98-41-3556-5758 و یا مطب ولیعصر به شماره تلفن+98-41-3329-0881تماس بگیرید.

-         در صورت داشتن هر گونه سؤال و موارد اورژانسی لطفا با دکتر غیاثی تماس بگیرید. بعد از ساعات کاری و تعطیلات با بیمارستانی که بستری شده بودید تماس بکیرید.

آدرس ایمیل:ghiasis  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس وب سایت:www.samadghiasi.com

آدرس مطب (روزهای فرد): آذربایجان شرقی، تبریز، کوی ولیعصر، تقاطع شهریار و پروین اعتصامی، روبروی قنادی پاک، ساختمان پزشکان، طبقه 9

تلفن- فاکس:+98-41-33290881

آدرس مطب (روزهای زوج): آذربایجان شرقی، تبریز، 17 شهریور جدید، جنب آموزش و پرورش ناحیه 2، طبقه 4

تلفن- فاکس:+98-41-35565758

آدرس ایمیل:ghiasis2000 @yahoo.com

آدرس وب سایت:www.samadghiasi.com

آدرس مطب (روزهای فرد): آذربایجان شرقی، تبریز، کوی ولیعصر، تقاطع شهریار و پروین اعتصامی، روبروی قنادی پاک، ساختمان پزشکان، طبقه 9

تلفن- فاکس:+98-41-33290881

آدرس مطب (روزهای زوج): آذربایجان شرقی، تبریز، 17 شهریور جدید، جنب آموزش و پرورش ناحیه 2، طبقه 4

تلفن- فاکس:+98-41-35565758